Zdvihnime Slovákom sebavedomie!

Autor: Tomáš Hudec | 21.11.2014 o 8:05 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  842x

Posledné dni sa politické debaty opäť točia okolo korupcie na najvyšších poschodiach spoločnosti. Venujú sa najmä škandálom okolo nevýhodnej kúpy CT v piešťanskej nemocnici, za ktoré padajú hlavy. Ulica, pod taktovkou opozície vyzýva premiéra Fica na stretnutie, ten to odmieta. Pravica sa zmieta v problémoch, viaceré strany by sa už nedostali do parlamentu. Preferencie pomaly, ale isto klesajú aj vládnemu Smeru –SD. Korupcia naľavo, predtým kšefty a korupcia napravo. Kauza Gorila, ktorá to všetko zhrnula, nie je dodnes vyšetrená a veci na ktoré poukazovala sa dejú neustále! Keď sa na to pozrieme cez takúto optiku, kto by chcel žiť v takomto štáte? 

Aj pre toto sklamanie množstvo mladých ľudí odchádza žiť a pracovať do zahraničia. Ale nielen preto...

Popri vyššie uvedených politických svinstvách, ľudí na Slovensku trápi aj iná vec. A pre nich oveľa dôležitejšia, ako je vyššie pomenovaná hanba súčasnej politickej garnitúry. Je to nedostatok. Nedostatok práce a slušného zárobku. To je to, čo dnes zaujíma ľudí úplne najviac. Verejnosť má už plné zuby politických hádok, obviňovaní, rozkrádačiek štátu, korupcie. Áno, aj toto je treba zmeniť. Nová generácia, ktorá bude onedlho riadiť našu spoločnosť sa musí zmerať predovšetkým na životy ľudí. Na to, aby mohli slušne žiť.

V týchto dňoch sa na sociálnych sieťach objavil výborný blog Milana Kuruca, pod názvom Mzda:

http://kuruc.blog.sme.sk/c/369266/mzda.html?ref=tit

Autor udrel klinec po hlavičke. Hlavnou otázkou, ktorú nastolil je to, prečo sú ľudia na Slovensku ochotní pracovať za tak málo peňazí? Odpoveď je často taká, že nemajú inú možnosť. Autor blogu poukazuje aj na to, že nástupný plat zamestnancov v Švajčiarskom LIDLI je 3300 eur, zatiaľ čo u nás je to niekoľkonásobne menej. A to je len vrcholec ľadovca. Aj na Slovensku mnohé spoločnosti kumulujú vysoké zisky, ktoré sa len veľmi zriedka dostanú aj k zamestnancom vo forme zvýšenia platov. Slováci sa boja pýtať viac! Neveria si! Podliezajú svoju cenu. A keď sa aj odvážia, zamestnávatelia majú stále možnosť odpovedať – ak sa ti nepáči, odíď, na tvoje miesto čakajú desiatky iných. Nie, riešením nie je neustále dvíhanie minimálnej mzdy. Riešením je zmena uvažovania ľudí. Na všetkých úrovniach štátu. Ich spoločná vôľa niečo zmeniť. A začať musí každý u seba. Je nevyhnutné zapracovať na svojom sebavedomí. A na tom by sme mali začať pracovať všetci – počnúc hádajúcimi sa politikmi, ktorí pre svoje boje nevidia, čo sa deje v životoch obyčajných ľudí. Takíto politici si nezaslúžia riadiť túto krajinu a musia odísť.

Všetci dobre vieme, že Slováci si zaslúžia zarábať viac! Musia to chcieť všetci – od zamestnancov až po zamestnávateľov, od robotníkov až po majiteľov firiem. Že je to utópia? Ak by bola, tak príklad Švajčiarska by tu predsa nebol. Prečo to inde ide, a u nás nie? Prečo môžeme v susednom Rakúsku nakúpiť lacnejšie a kvalitnejšie potraviny ako u nás, ak ide o presne tie isté produkty? Prečo? Prečo? Prečo?

Ide o sebavedomie. Ide o vôľu po zmene. Po zmene myslenia, sebavedomia, starej skorumpovanej politickej generácie. Máme vôľu niečo na Slovensku zmeniť? Myslím si, že každý by súhlasil s tým, že áno. Jednoducho to urobme.

Tomáš Hudec, predseda strany TIP 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?