"Obyčajný" poslanec Igor Hraško znevazuje našu stranu TIP.

Autor: Tomáš Hudec | 27.4.2014 o 22:50 | (upravené 27.4.2014 o 23:25) Karma článku: 7,67 | Prečítané:  2271x

Dobrý deň pán  Igor Hraško, rád by som zareagoval na váš blog blogom. V prvom rade sa chcem poďakovať, že ste zverejnili na stránke politickej strany OĽaNO základné témy a okruhy pripravovaného programu našej strany TIP, ktorý má byť základ nášho volebného programu v roku 2016 do NRSR. Ako ste aj vy spomenuli vo svojom blogu, áno hľadáme ľudí, ktorí by rozšírili rady našich odborných tímov pre jednotlivé témy nášho programu, ktorý by sme chceli mať pripravený do konca tohto roku.

Pre voľby do Európskeho parlamentu máme iný leták, resp. mali sme jeden, ktorý informoval o Eurokastingu - kde sme ako jediná strana otvorili našu kandidátku všetkým občanom (vy ste to spravili tak, že ste si určili člena OĽaNO na 1. miesto a zvyšné ste ponúkli občianskym aktivistom, občianskym združeniam a pod. a z nich ste si povyberali, kto sa vám hodil) a máme jeden, na ktorom je finálna kandidátka do EP. Rád vám ich dávam do pozornosti - aby si aj vaši voliči mohli prečítať aktuálnejšie informácie o "vašom nepriateľovi". Tu je link na náš volebný program do EU parlamentu.

Pýtate sa nás vo vašom blogu aj na jednu, z našich troch základných hodnôt - slušnosť, tolerancia, kompromis. Tolerancia v našom ponímaní predstavuje priestor. Priestor názorový, priestor, ktorý ponúka sloboda. Ide o priestor na sebarealizáciu slabého i silnejšieho, mladého i staršieho, ženu i muža, ľudí rôzneho vierovyznania a rôznej sexuálnej orientácie, teda naozaj pre každého z nás. Pre ľudí, bez zbytočných predsudkov a strachu z iného a z iných. Skúste si aj vy konečne vážiť rozmanitosť názorov, ktorá prináša nové myšlienky, nové impulzy, také potrebné pre budúcu konkurencieschopnosť nášho národa. My to máme aj v stanovách našej strany TIP. Prečítajte si ich, ale s porozumením, keďže sa držíte hesla, že „je dobré poznať svojho nepriateľa". Budem rád, ak som Vám aspoň trošku pomohol a poskytol základné fakty a informácie, pre aktualizovanie vašich presných informácií o nás, aby ste nemuseli používať tak populisticky populárne slovíčko „ÚDAJNE". Nemusíte sa báť, my Vás, ani vašu stranu za „nepriateľa" nepovažujeme. Môžete nás kedykoľvek v Banskej Bystrici navštíviť aj osobne. Odporučil by som Vám, ale naštudovať si paragraf o jazde v súbežných pruhoch, než k nám náhodou zavítate na svojej čiernej audine s dymovými fóliami.

Píšete v blogu, že nerozumiete ako sme mysleli to „inak neuplatniteľné umenie", tak to je také „umenie", ktoré by sa inak neuplatnilo. Od sochy Svätopluka na Hrade až po web stránku Národnej galérie. Ale to by ste o problematike „umenia" niečo museli vedieť, nestačí chodiť v kroji a vajatať nad inými stranami. Pre doplnenie medzi našimi členmi a sympatizantmi sú aj folkloristi, takže veľmi dobre poznáme s akými prekážkami sa stretávajú. Strana TIP si vysoko váži naše kultúrne dedičstvo, zjavne ste nepochopili, čo ste citovali z nášho programu „...v ponímaní štátu..." nie v ponímaní strany TIP. O dehonestácii prejavov tradičnej ľudovej kultúry a folklóru nie je v základných témach a okruhoch pripravovaného programu našej strany TIP ani zmienka. Čítať treba s porozumením a nemať pred očami červené súkno hnevu, nenávisti a strachu.

My sa snažíme o rovnosť podmienok a príležitostí, pre všetky oblasti kultúry bez rozdielu. Na záver by som rád poznamenal, že nám ide hlavne o zrovnoprávnenie a odstránenie diskriminácie vo financovaní, ako aj v propagovaní všetkých oblastí kultúry, ale najmä mladých umelcov, ktorí nemajú „vyšľapané" chodníčky a konexie na ministerstve. Hľadaním trvalo udržateľných riešení výsledkom, ktorých bude zlepšenie postavenia kultúry a jej financovanie v dnešnej spoločnosti. Cením si prácu každého, kto sa ňou pričiní ku zlepšeniu tejto situácie, ktorá v kultúre nastala. Poďme spolu hľadať tieto riešenia a poďme to konečne zmeniť. KEĎ NIE MY? TAK TO. KEĎ NIE TERAZ ? TAK KEDY!

P.S Je nám ľúto, že patríte len ku kritikom financovania kultúry, bolo by vhodné za kultúru aj zabojovať na pôde NRSR. Trochu zo štatistiky vašej činnosti v NRSR volebné obdobie 6 (všetky/kultúra) : otázky pre hodinu otázok 16/1, vaše interpretácie 18/2, vaša legislatívna iniciatíva 10/0, pozmeňujúce návrhy 11/0.
Zdroj http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/poslanec&PoslanecID=868&CisObdobia=6 .

S prianím všetkého dobrého Tomáš Hudec predseda strany TIP.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

KULTÚRA

Star Trek mával smiešne masky a triky. Na nových častiach sa však nešetrilo

Na Netflixe sú prvé epizódy po desiatich rokoch.


Už ste čítali?