Miluj blížneho svojho ako seba samého. Aj keď je lesba alebo gej.

Autor: Tomáš Hudec | 30.10.2014 o 12:05 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  1050x

Ústavný súd Slovenskej republiky rozhodol. Referendum v otázkach rodiny a manželstva sa konať bude. Ľudia však nebudú odpovedať na všetky štyri navrhované otázky, ale len na tri. Otázka ohľadom možnosti uzatvárania registrovaných partnerstiev, uznaných štátnou autoritou je podľa ústavného súdu protiústavná, nakoľko sa týka základných ľudských práv. Rozhodnutie tohto orgánu súdnej moci je potrebné rešpektovať.

Čo znamená rozhodnutie súdu?

Na túto otázku môžeme nájsť dve odpovede:

1. Referendum sa konať musí, teda prezident ho má vyhlásiť.

2. Ústavný súd konštatoval, že keby bola táto otázka predmetom referenda, bolo by to porušením ústavy, lebo referendum sa nesmie týkať ľudských práv. V ľudskej reči to znamená, že registrované partnerstvá sú v poriadku. Tí, čo ich požadujú majú teda na ne právo.

Ústavný súd SR tak nepriamo vyslovil doteraz nevyslovenú vec: Partneri rovnakého pohlavia sa môžu dožadovať svojich ľudských práv, medzi ktoré by mala patriť aj možnosť žiť v legálne uzatvorenom partnerstve, z ktorého vyplývajú práva i povinnosti.

Zaráža ma však správanie organizátora, Aliancie za rodinu. Jej predstaviteľ označil rozhodnutie ústavného súdu za sudcovskú tyraniu. A čo tak správať sa tak, ako sa v demokracii patrí a rešpektovať rozhodnutie orgánu, ktorému na to dáva oprávnenie samotná Ústava SR? Na ostatné otázky môžu dať odpovede obyvatelia SR. Samozrejme v tom prípade, ak bude referendum úspešné, a teda sa na ňom zúčastní potrebný počet voličov. O čom dosť pochybujem. Úspešné bolo doteraz len jedno referendum, o vstupe SR do EÚ, v r. 2003. Aj to len tesne. Ostatné pokusy o všeľudové hlasovanie stroskotali.

Miluj blížneho svojho, ako seba samého. Tak znie jedno z Božích prikázaní. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo niektorí veriaci nerešpektujú toto prikázanie. Keby ho rešpektovali, tak by osobám s inou sexuálnou orientáciou neodopierali rovnaké práva, aké majú sami. A milovali by ich rovnako, ako seba. Farizeji žijú asi v každej dobe...

 

Tomáš Hudec

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?